Tirana
clear sky
22 ° C
22 °
22 °
53 %
3.1kmh
0 %
Pre
20 °
Sht
25 °
Die
27 °
Hën
26 °
Mar
26 °
E premte, 7 Maj, 2021
spot_img

Dy fitore radhazi, Shqipëria prek majën e Grupit G (Foto)

spot_img

Lajme të ngjashëm

a268fdb72f687ae32819439a02669ed1

Megjithëse janë luajtur vetëm dy ndeshjet e para nga 10 ndeshjet për eleminatoret e Kupës së Botës, Shqipëria e ka nisur me këmbë të mbarë duke rrëmbyer dy fitore.

Pas fitores ndaj Maqedonisë (2-1) dhe sot ndaj Lihtenshtejnit me rezultatin 0-2, Kombëtarja e shqiptarëve ka arritur të kapë majën e grupit me 6 pikë.

Në vend të dytë dhe të tretë renditet Spanja e ndjekur nga Italia me nga 4 pikë. Izraeli mban vendin e katërt të Grupit G me 3 pikë, ndërsa Maqedonia dhe Lihtenshtejni me zero pikë.

Ndeshja e radhës kundër Spanjës që do të luhet në datën 9 do të jetë një test i vështirë për rrugëtimin drejt Rusi 2018.

asdawd34f4g4sggsdfg.jpg

spot_img

Më shumë

PËRGJIGJU

Ju lutemi shkruani komentin tuaj!
Ju lutem shkruani emrin tuaj këtu

spot_img
spot_img
spot_img
spot_img