Tirana
broken clouds
3.5 ° C
3.5 °
3.5 °
75 %
3.6kmh
75 %
Enj
11 °
Pre
12 °
Sht
11 °
Die
10 °
Hën
5 °
E enjte, 2 Shkurt, 2023

Dy ditë para takimit me Lavrov, ndërron jetë papritur ministri i Bjellorusisë

spot_img

Lajme të ngjashëm

Ministri i Jashtëm i Bjellorusisë, Vladimir Makei, ka ndërruar jetë papritur, dy ditë përpara se ai të takonte homologun e tij rus.

“Ministri i Jashtëm Vladimir Makei ka ndërruar jetë papritur”, rapotuan mediet e huaja. Makei e mbante postin e tij që nga viti 2012.

64 vjeçari, mori pjesë në një konferencë të Organizatës së Traktatit të Sigurisë Kolektive (CSTO) – një aleancë ushtarake e disa shteteve postsovjetike, në Jerevan në fillim të kësaj jave dhe do të takonte homologun rus, Sergei Lavrov të hënën e ardhshme.

Më shumë


spot_img

spot_img