Tirana
overcast clouds
9.5 ° C
9.5 °
9.5 °
76 %
1kmh
90 %
Mar
10 °
Mër
10 °
Enj
12 °
Pre
9 °
Sht
9 °
E martë, 7 Dhjetor, 2021
spot_img

Dy ditë para festave të Nëntorit, mbahet nesër mbledhja e dy qeverive shqiptare në Elbasan

digitalb
spot_img
spot_img

Lajme të ngjashëm

Mbledhja e përbashkët e dy qeverive shqiptare do të mbahet nesër në qhytetin e Elbasanit. Dy ditë para 28 Nëntorit, Qeveria shqiptare e drejtuar nga Edi Rama dhe ajo e Kosovës e drejtuar nga Albin Kurti do të takohen për firmosjen e marrëveshjeve të rëndësishme mes dy vendeve.

“Nesër mbledhja e përbashkët e dy qeverive në Elbasan”, shkruan kryeministri Edi Rama në Facebook.

Kujtojmë se mbledhja ishte vendosur të mbahej në Durrës por për arsye që ende nuk dihen, dy qeveritë do të takohen në Elbasan. Rama dhe Kurti u dakordësuan për këtë mbledhje në vizitën e fundit të kryeministrit shqiptar në Kosovë.

spot_imgspot_img

Më shumë

spot_img
spot_img
digitalb
spot_img
spot_img