Tirana
clear sky
15.5 ° C
15.5 °
15.5 °
88 %
1kmh
0 %
Mër
24 °
Enj
24 °
Pre
25 °
Sht
29 °
Die
29 °
E mërkurë, 22 Shtator, 2021
spot_img

Dy ditë betejë me flakët, ndodh ‘mrekullia’ në Shëngjin: Nisin rreshjet e shiut (VIDEO)

spot_img

Lajme të ngjashëm

b31f7a59b6866fc5e7f211a69880bf8f

Pas dy ditësh betejë me flakët dhe rrezikut për të djegur banesat që ndodheshin rrëzë kodrës, në Shëngjin ka ndodhur ‘mrekullia’ e shumëpritur.

Gazetarja Alma Çupi ka shpërndarë pak më parë një video nga Shëngjini, nën reshjet e shiut tashmë, ndërsa banorët dhe turistët kanë dalë në restorantet dhe lokalet e zonës. Më herët, mbrëmjen e sotme drejt Shëngjinit u nisën me urgjencë zjarrfikëset nga Tirana, Mirdita e Shkodra pasi flakët u afruan shumë pranë shtëpive.

‘Shi ne Shengjin. Mendoi Zoti per zjarrin’, shkruan Çupi krah videos.

Më shumë

spot_img