Tirana
clear sky
19.5 ° C
19.5 °
19.5 °
88 %
1kmh
0 %
Pre
19 °
Sht
24 °
Die
26 °
Hën
27 °
Mar
23 °
E premte, 2 Qershor, 2023

Dy celularët e Santiago Malkos në duart e hetuesve, sekuestrohen edhe PAMJET e kamerave

Lajme të ngjashëm

Provë e vyer që mund të ndihmojë në hetimin për zbardhjen e vrasjes mafioze të ish policit Santiago Malko konsiderohen dy aparatët celularë të sekuestruar nga policia në makinën e viktimës.

Tashmë në duart e policisë janë edhe pamjet filmike të kamerave të sigurisë në rrugën “Xhanfize Keko”, në drejtim të zonës së Freskut, ku mjetit “BMW X5” që drejtohej nga Malko iu pre rruga nga një makinë tip “Benz C Class”.

Sipas dëshmitarëve, autorët që qëlluan me kallashnikov në drejtim të Malkos, ishin dy dhe të maskuar. Ata dogjën mjetin si dhe braktisën armën e krimit.

Dyshimet janë se Malko mund të jetë vrarë për hakmarrje, lidhur me konfliktet e mëparshme. Ai njihej si mik i Ervis Martinajt, dhe ishte i pranishëm në konfliktin me një të vdekur në lokalin “Monopol” në zonën e ish-Bllokut.

Sipas gazetares së News24, Doriana Bezat, policia tashmë po zhbiron telefonat e Santiago Malkos, ndërsa gjatë kontrollit në makinën e tij nuk u gjet asnjë send tjetër i jashtëligjshëm.


Më shumë