Tirana
scattered clouds
14.5 ° C
14.5 °
14.5 °
94 %
2.1kmh
40 %
Die
22 °
Hën
20 °
Mar
18 °
Mër
19 °
Enj
21 °
E diel, 24 Tetor, 2021
spot_img

Dy bomba shpërthejnë në Hollandë

spot_img
spot_img

Lajme të ngjashëm

c058146b21f3766d09269e433f1c578e

 Ditën e sotme Holanda është përfshirë nga një ngjarje e rëndë.

Në dy qytete të ndryshme kanë shpërthyer dy bomba. Dy bombat kanë shpërthyer në postë, njëra në qendër të qytetit të Amsterdamit dhe një tjetër në qytetin e Kerkrade.

Shpërthimi i parë ndodhi në orën 8:00, në Amsterdam ndërsa shpërthimi i dytë në Kerkrade disa momente më vonë.

Njerëzit janë trembur dhe janë evakuuar menjëherë.

Fatmirësisht nuk ka pasur asnjë të lënduar në të dy qytetet ku shpërthyen bombat ndërsa, policia po punon për të gjetur se nga kush i shpërtheu këto bomba.

Kujtojmë se e njëjta ngjarje ka ndodhur edhe më datë 3 janar. Policia dyshon se është po i njëjti person.

spot_imgspot_img

Më shumë

spot_imgspot_img
spot_img
spot_img
spot_img