Tirana
scattered clouds
15.5 ° C
15.5 °
15.5 °
88 %
1kmh
40 %
Enj
27 °
Pre
28 °
Sht
29 °
Die
31 °
Hën
33 °
E enjte, 17 Qershor, 2021
spot_imgspot_img

Durrsakët fitojnë trofeun dhe shpallen kampion të Kategorisë Superiore

spot_img
spot_img

Lajme të ngjashëm

Teuta fitoi dje titullin kampion pas 27 vitesh pritje. Skuadra durrsake fitoi me rezultatin e thellë 6-1 ndaj Apolonisë dhe me golavarazh më të mirë se Vllaznia e në fund triumfuan duke ngritur lartë trofeun.

Në fund u zhvillua edhe ceremonia e dhënies së titullit me presidentin Armado Duka që ishte i pranishëm në “Niko Dovana”. Së bashku me Sekretarin Shulku, Duka dorëzoi titullin te kapiteni Arapi që përballë tifozëve në stadiumi ngriti lartë trofeun e titullit kampion që mungonte prej 27 vitesh.

Më shumë

Lajmet e fundit

spot_imgspot_img
spot_img
spot_img
spot_img