Tirana
overcast clouds
17 ° C
17 °
17 °
82 %
1.5kmh
90 %
Hën
21 °
Mar
23 °
Mër
23 °
Enj
18 °
Pre
17 °
E hënë, 17 Maj, 2021
spot_img

Durrsakët e duan më shumë se vlonjatët, mbyllet numërimi në Durrës, ja sa mijëra vota ka marrë Rama në “Dubain e vogël” të Shqipërisë

spot_img

Lajme të ngjashëm

Është mbyllur numërimi i votave preferenciale për deputetë në qarkun e Durrësit, aty ku PS ka dalë forcë e parë me 76.924 vota, duke prodhuar 8 deputetë ndërsa PD forcë e dytë me 63.431 vota duke prodhuar 6 deputetë, ndërsa LSI me 9480, duke mos prodhuar asnjë deputet.

Screenshot 32 13

I renditur i teti Rama tashmë është në dilemë nëse do të qendrojë deputet në Durrës apo në Vlorë, pasi dhe në Vlorë i renditur i teti e fitoi mandatin.

Screenshot 34 5

Ai më herët është shprehur se do të qendrojë deputetë në qarkun që e votojnë më shumë, ndaj nëse e mban fjalën i bie të jetë në Durrës dhe në Vlorë i takon ta zëvendësojë kandidatja e renditur e nënta në listë, Teuta Ramaj me 1738 vota.

Mesa duket durrsakët e kanë votuar në shumë pas projektit madhështor që prezantoi me sheikun që shumicën e gradaçelave luksoze në Dubai.

Screenshot 35 7

Sa i takon PD më i votuari nga gjashtë të parët është Ferdinand Xhaferraj me 6080 vota, ndëras më poshtë në listë ka edhe më të votuar se lista e kryetarit të partisë.  

Screenshot 33 9

spot_img

Më shumë

spot_img
spot_img