Tirana
broken clouds
16.5 ° C
16.5 °
16.5 °
55 %
1.5kmh
75 %
Sht
15 °
Die
19 °
Hën
20 °
Mar
21 °
Mër
21 °
E shtunë, 16 Tetor, 2021
spot_img

Durrësi nuk gjen qetësi, rrëzohen depozitat sipër pallateve

spot_img
spot_img

Lajme të ngjashëm

d44710c78aa07d869d002e907238efc6

Qytetarët e Durrësit nuk gjejnë qetësi nga lëkundjet e tërmeteve.

 

Rreth një orë më parë, teksa Durrësi është goditur nga tërmeti i fundit, qytetarët kanë dalë nëpër rrugë të panikosur.

Ata kanë filluar të derdhin dhe rrëzojnë depozitat sipër pallateve, për të shmangur dëme të tjera që mund të vijnë nga lëkundjet.

Ndërkohë është ndërhyrë me anë të zjarrfikësve për të mos rrezikuar banorët që ndodhen poshtë.

Kujtojmë që tërmeti i orës 15:45 (27 nëntor) ishte me epiqendër Thumanë dhe në thellësi 10 kilometra. Sipas përllogaritjeve paraprake, magnituda ka qenë 5.3.

spot_imgspot_img

Më shumë

spot_imgspot_img
spot_img
spot_img
spot_img