Tirana
clear sky
15.4 ° C
15.4 °
15.4 °
60 %
1.4kmh
5 %
Sht
27 °
Die
27 °
Hën
28 °
Mar
29 °
Mër
29 °
E shtunë, 21 Maj, 2022
spot_img

Durrës, shpërthen me eksploziv një makinë afër shkollës

spot_img
spot_img

Lajme të ngjashëm

Shpërthimi i dytë brenda dy ditëve në Durrës. Sipas policisë, automjeti me targa AA 262 JX në pronësi të shtetasit Julian Tuku, ka qenë I parkuar kur ka ndodhur shpërthimi. Policia njoftoi se shpërthimi ka ndodhur rreth orës 17.33 në plazh, sektori Hekurudha. Automjeti i markës Volvo ka qenë I parkuar pranë shkollës 8-vjeçare Bajram Curri.

“Nga shpërthimi ka pasur vetëm dëme material dhe jo në njerëz” njoftojnë uniformat blu, ndërkohë që policia është duke hetuar shkaqet, dhe autorët e kësaj ngjarjeje.

Një ditë më parë, po në këtë qytet, iu bë atentat me eksploziv biznesmenit Ardian Trota, I cili kishte të regjistruar precedentë të mëparshëm penalë. 

spot_imgspot_img

Më shumë

spot_img
RingRing
spot_img
spot_img
spot_imgspot_img
spot_img