Tirana
clear sky
6.5 ° C
6.5 °
6.5 °
93 %
1.5kmh
0 %
Mër
21 °
Enj
22 °
Pre
22 °
Sht
22 °
Die
21 °
E mërkurë, 27 Tetor, 2021
spot_img

Durrës-ish Këneta, poshtë një solete të një kati të dytë, QENI ITALIAN pikas zonën ku duhet të kërkohet

spot_img
spot_img

Lajme të ngjashëm

315961b1e16adb05e91352865844f234

Specialistët italianë të kërkim-shpëtimit që janë vendosur në qytetin e Durrësit në zonën e ish-kënetës kanë lëshuar në orën 10.00 të mëngjesit të sotëm qenin e specializuar për të parë zonën se ku duhet të ndërhyhet me kërkimet.

Bëhet fjalë për godinën ku mendohet se kanë qenë 9 persona. Ditën e djeshme nga kjo godinë ka dalë një person në jetë nga familja Lala, ndërkohë që pretendohet se ka të tjerë nën rrënoja.

Të paktën flitet për 6 persona që gjenden nën rrënoja në vilën katërkatëshe te ish-këneta. Ekipet italiane të shpëtimit dhe zjarrfikëset shqiptare janë duke bashkëpunuar për gjetjen e të tjerë trupave.

78759925_558319638331883_6965802935334731776_n.jpg

78957018_2424264404502929_5748507391448580096_n.jpg

78957018_2424264404502929_5748507391448580096_n (1).jpg

76756867_977288955963565_8323810837722562560_n.jpg

76769656_432068094137986_3010568484456235008_n.jpg

spot_imgspot_img

Më shumë

spot_imgspot_img
spot_img
spot_img
spot_img