Tirana
clear sky
30.9 ° C
30.9 °
30.9 °
33 %
2.6kmh
3 %
Mër
31 °
Enj
30 °
Pre
32 °
Sht
30 °
Die
26 °
E mërkurë, 25 Maj, 2022
spot_img

“Durimi ka një kufi”, Pacolli “shpërthen” ndaj BE: Duhet të pendohet që nuk liberalizoi vizat për popullsinë e re të Kosovës

spot_img
spot_img

Lajme të ngjashëm

Politikani dhe biznesmeni i njohur Kosovar Behgjet Pacolli ka reaguar për liberalizimin e vizave për Kosovën, duke kritikuar Bashkimin Europian. Përmes një postimi në Facebook, Pacolli thotë se BE-ja duhet të pendohet që (ende) ka mbajtur të izoluar popullsinë më pro-evropiane dhe se Europa duhet të veprojë.  

“Sot 10 vite më parë #Kosova filloi dialogun për liberalizimin e vizave. BE-ja duhet të pendohet që (ende) ka mbajtur të izoluar popullsinë më të re dhe më pro-evropiane, pavarësisht nëse janë plotësuar kushtet apo jo. Evropa duhet të veproj!! Durimi ka kufi!”, ka shkruar ai në një postim në “Facebook”.

spot_imgspot_img

Më shumë

spot_img
spot_img
spot_img
spot_imgspot_img
spot_img