Tirana
clear sky
10.5 ° C
10.5 °
10.5 °
87 %
1kmh
0 %
Mër
21 °
Enj
21 °
Pre
22 °
Sht
22 °
Die
17 °
E mërkurë, 20 Tetor, 2021
spot_img

Duma: Tani është koha e duhur për të bërë politikë, vetëm ajo e zgjidh krizën

spot_img
spot_img

Lajme të ngjashëm

d6db1fecb47df9d53c8ae175a7d29990

Ish-deputetja e PD-së Grida Duma ka thënë se kjo është koha e duhur për të bërë politikë, pasi sipas saj vetem politikat e mira mund të zgjidhin kriza të vështira.

Kandidatja për bashkinë e Durrësit në vitin 2015, tha për gazetaren Nisida Tufa se vendi ynë nuk ka nevojë për politikë personale, por për politikë reale, me ide gjithpërfshirëse.

Nisida Tufa: A ka vend sot për politikë?

Grida Duma: Sa herë që ka kriza dhe nevojë për zgjidhje të mëdha, ka nevojë për politikë, e politikë reale. Nuk duhet ta shtrembërojmë fjalën politikë. Pasi politika nuk është personale. Duhet të shkojmë te politika reale që njerëzit të mësohen e të mos kenë kompleks se kush i tha këto apo ato ide. Nuk ka kohë më të përshtatshme se sa kjo për politikë. Ky është misioni i politikës, të zgjidhë kriza. PD është në çdo moment duke i treguar të gjithëve që të drejtohemi drejt propozimeve konstruktive për të dalë nga kriza. Fatmirësisht pandemia nuk është në masë tragjike, por mund të kthehet në tragjike reanimacioni i ekonomisë.

spot_imgspot_img

Më shumë

spot_imgspot_img
spot_img
spot_img
spot_img