Tirana
scattered clouds
26.5 ° C
26.5 °
26.5 °
41 %
3.1kmh
40 %
Hën
25 °
Mar
27 °
Mër
25 °
Enj
23 °
Pre
25 °
E hënë, 20 Shtator, 2021
spot_img

Dule: Me Ramën ndahem përfundimisht në 2016-ën, nuk ka negociata me BE-në këtë vit

spot_img

Lajme të ngjashëm

Pas ftohjes së marrëdhënieve politike dhe pas debateve të fundit që ka pasur me kryeministrin Edi Rama në Kuvendin e Shqipërisë, kreu i PBDNJ-së, Vangjel Dule, deklaroi se ndarja përfundimtare me koalicionin e majtë do të vijë në kongresin e ardhshëm të kësaj force politike që do të mbahet në fillim të 2016-ës.

Në një intervistë për “Zërin e Amerikës”, Dule tha se marrëdhëniet me Ramën nuk funksionojnë. “Për divorcin formal do mbahet një kongres i PBDNJ-së, por që do të jepet në vitin 2016”, tha Dule. Gjithashtu, kreu i PBDNJ-së paralajmëroi se për shkak të mosplotësimit të standardeve të integrimit, Shqipërisë këtë vit nuk do t’i hapen negociatat me BE-në. Dule komentoi edhe marrëdhëniet mes Ramës dhe Metës, duke i quajtur ato si marrëdhënie ndërpersonalemes tyre.

Më shumë

spot_img