Tirana
clear sky
24.5 ° C
24.5 °
24.5 °
69 %
2.1kmh
0 %
Sht
23 °
Die
31 °
Hën
34 °
Mar
35 °
Mër
36 °
E shtunë, 19 Qershor, 2021
spot_imgspot_img

Duke shtrënguar duart, Palmer në kafe me ish-presidentin serb në Beograd, ja për çfarë biseduan (FOTO)

spot_img
spot_img

Lajme të ngjashëm

Zëvendësndihmës Sekretari i Shtetit Amerikan, Matthew Palmer gjatë vizitës në Beograd ka takuar ish-presidentin e Serbisë, Boris Tadiç.

Ka qenë vetë Tadiç i cili ka postuar një foto me diplomatin amerikan, ku shprehet se kanë biseduar për demokracinë në Serbi, ekonominë dhe demografinë.

Ndër të tjera ai ka thënë se pjesë e bisedës mes tyre ka qenë edhe çështja  me Kosovën.

“Një bisedë e shkëlqyeshme me Matthew Palmer. Biseduam për demokracinë në Serbi, ekonominë, problemet ekonomike dhe demografike, Kosovën, problemin e lirisë së mediave dhe situatën politike në rajon”, ka shkruar Tadiç në foton që shpëndan në Twitter.

Më shumë

Lajmet e fundit

spot_imgspot_img
spot_img
spot_img
spot_img