Tirana
scattered clouds
18.5 ° C
18.5 °
18.5 °
82 %
1kmh
40 %
Mër
27 °
Enj
25 °
Pre
25 °
Sht
25 °
Die
18 °
E mërkurë, 29 Shtator, 2021
spot_img

Duke qarë kërkonte kë kthehej në shtëpi, gazetari jep lajmin e mirë: Jasmina 11 vjeçe nesër mbërrin në Tiranë

spot_img

Lajme të ngjashëm

Një vajzë e vogël vetëm 11 vjeçe ka prekur zemrat e shqiptarëve sot ndërsa qante se donte te kthehej në shtepi.

Prej vitesh ajo ishte peng në kampin e ISIS. Në një video të xhiruar nga gazetari Taulant Kopliku ajo me lot kërkonte të shihte shoqet e saj në Tiranë dhe familjarët. Në mesin e 14 fëmijëve që janë shpëtuar sot nga kampi është dhe Jasmina.

Lajmin e bën të ditur Kopliku, i cili ndodhet në Kurdistanin sirian.

5 gra dhe 14 fëmijë u janë dorëzuar sot autoriteteve shqiptare në Liban, pasi prej kohësh ishin në kampet famëkeqe të ISIS. Më herët sot gazetari Taulant Kopliku publikoi një video ku intervistonte Jasminën.

Ai i premtoi asaj se do e kthente shumë shpejt në atdhe, e mesa duket premtimi u mbajt. Nesër Jasmina dhe të tjerët janë në Tiranë.

Screenshot 34 3

Më shumë

spot_img