Tirana
clear sky
22.5 ° C
22.5 °
22.5 °
60 %
0.5kmh
0 %
Hën
26 °
Mar
27 °
Mër
27 °
Enj
26 °
Pre
25 °
E hënë, 16 Maj, 2022
spot_img

Duka: Jam i bindur se në Durrës do më mbështesë edhe PD-ja

spot_img
spot_img

Lajme të ngjashëm

Agron Duka, kandidati tashmë zyrtar i Partisë Republikane për Bashkinë e Durrësit, duket i bindur në mbështetjen që mendon të ketë edhe nga Partia Demokratike.

“Me sa di unë, kryetari i partisë, Z.Mediu ka pasur një konsultë me Z.Basha për emrin tim, por gjithsesi është shpejt për të folur përë kandidaturën përfundimtare. Nëse vetë PD-ja ka ndonjë emër më të mirë, ju siguroj se unë do të jem I pari që do ta mbështes kandidatin tjetër, gjithnjë nëse vendosin për një kandidaturë tjetër. Por të jeni të bindur se unë nuk I kam hyrë kësaj gare pa qenë I bindur se do të më mbështesë edhe Partia Demokratike”, ka thënë Duka për Gazetën Shqiptare.

Propozimi i Dukës është bërë nga baza e Partisë Republikane si dhe nga kreu i PR-së, Fatmir Mediu.

spot_imgspot_img

Më shumë

spot_img
RingRing
spot_img
spot_img
spot_imgspot_img
spot_img