Tirana
clear sky
20.5 ° C
20.5 °
20.5 °
83 %
1.5kmh
0 %
Mër
37 °
Enj
37 °
Pre
37 °
Sht
33 °
Die
32 °
E mërkurë, 23 Qershor, 2021
spot_imgspot_img

Duka: I madh bëhesh duke mundur të mëdhenjtë. De Biasi: Short konkurrues dhe stimulues

spot_img
spot_img

Lajme të ngjashëm

2251e843a415981963b59af759e3eb6b

Presidenti i Federatës Shqiptare të Futbollist, Armando Duka ka reaguar pas hedhjes së shortit për Kupën e Botës “Rusi 2018”. Duka ka deklaruar se bëhesh ekip i madh vetëm kur mund të mëdhenjtë dhe se shpreson që Shqipëria ta bëjë këtë, thuhet në faqen zyrtare të FSHF-së.

 “Nuk ka më skuadra të dobëta. Kemi skuadra të mëdha e kjo e bën akoma më të bukur sfidën dhe lojën. Bëhesh i madh kur mund të mëdhenjtë ndaj shpresoj ta bëjmë këtë”, ka thënë Duka.

Ndërkohë, tekniku italian Gianni de Biasi pranon se kjo është një sfidë e vështirë për Shqipërinë, megjithatë Kombëtarja jonë do të rritet duke luajtur dhe në fund do shihet se kush do kualifikohet.

“Do të luajmë me të gjithë, na pret një sfidë e vështirë siç ishte edhe vetë kualifikimi në fazën ku ndodhemi. Ne do të rritemi duke luajtur e kështu do të shohim në fund se kush do të arrijë të kualifikohet. Nuk i nënvlerësoj aspak skuadrat kundërshtaret, jo vetëm Spanjën dhe Italinë që janë ekipe mjaft të fuqishme, por as Maqedoninë dhe Izraelin. Le të themi që na ka rënë një short konkurrues dhe stimulues”, është shprehur De Biasi.

Shqipëria është renditur në grupin G për Botërorin 2018, së bashku me Spanjën, Italinë, Izraelin, Maqedoninë dhe Lihtenshtajnin.

Në shortin e hedhur në Shën Petërburg të Rusisë, delegacioni shqiptar përfaqësohej nga Presidenti i FSHF-së Armand Duka, trajneri i ekipit përfaqësues Gianni De Biasi dhe menaxheri i ekipit kombëtar Alban Bushi.

Lexo edhe: 

Botërori 2018/ Shqipëria në “ferr”, përballet me Spanjën dhe Italinë

Shqipërinë në Spanjë nuk e konsiderojnë fare, në Itali tregohen të kujdesshëm

Më shumë

Lajmet e fundit

spot_imgspot_img
spot_img
spot_img
spot_img