Tirana
clear sky
9.5 ° C
9.5 °
9.5 °
87 %
0.5kmh
0 %
Hën
20 °
Mar
20 °
Mër
16 °
Enj
20 °
Pre
21 °
E hënë, 25 Tetor, 2021
spot_img

“Duhet t’u dëgoja para familjarëve”, shqiptari kapet brenda “shtëpisë së barit”, arrestohet nga policia britanike (FOTO-EMRI)

spot_img
spot_img

Lajme të ngjashëm

Një 24-vjeçar shqiptar është arrestuar në Britaninë e Madhe, pasi u kap duke u kujdesur për bimët narkotke në një “shtëpi bari”.

Riza Rama kishte shkuar me Angli me kamion pasi i kishin premtuar se do të fitonte një shumë të konsiderueshme parash për dy rreth muaj.

Ai ishte raportuar nga fqinjët më 9 mars të vitit 2021 dhe brenda shtëpisë oficerët gjetën bimë kanabisi, të cilat ishin mbjellë në katër dhoma dhe në papafingo.

24-vjeçari kishte bërë dhe lidhje të paligjshme të energjisë elektrike me ndriçim dhe impiante për rritjen e bimëve narkotike.Në momentin kur policia shkoi në banesë, i riu u përpoq të arratisej nga dera e pasme, por nuk ia doli dot.

Riza Rama u tha oficerëve të policisë se kishte shkuar në Britani 15 ditë para se të arrestohej dhe u transferua në këtë zone, pasi i kishin premtuar se do të niste punë si kopshtar.

Në dëshminë e tij ia tha se kishte nevojë të punonte për t’i dërguar para familjarëve të tij në Shqipëri. Tashmë ai do të vuajë dënimin me 32 muaj burg.

spot_imgspot_img

Më shumë

spot_imgspot_img
spot_img
spot_img
spot_img