Tirana
clear sky
16.5 ° C
16.5 °
16.5 °
77 %
0.5kmh
0 %
Die
20 °
Hën
29 °
Mar
29 °
Mër
28 °
Enj
24 °
E diel, 26 Shtator, 2021
spot_img

Duhet të përgatitemi për trazira? Zbulohet se çfarë po përgatit PD për protestën e 13 Majit

spot_img

Lajme të ngjashëm

Më 13 maj, Partia Demokratike ka paralajmëruar një protestë masive përpara kryeministrisë.

Në këto ditë nga selia BLU, kanë dominuar deklaratat për një protestë paqësore, po nuk kanë munguar as tonet e larta dhe thirrjet për një “Republikë të Re”, që siç shprehet kryedemokrati Basha, e shënoi fitoren e saj të parë në Kavajë.

Për të asistuar në organizimin e protestës mësohet se Partia Demokratike ka thirrur një marins amerikan për t’ju ardhur në ndihmë.

Bëhet e ditur se marinsi i quajtur Brandon i është bashkuar tashmë PD-së për organizimin e kësaj proteste dhe raportohet të ketë rolin e këshilluesit.

I kontaktuar nga PD, marinsi Brandon mësohet se ka qënë edhe marins në Irak, ndërsa është parë disa herë edhe në selinë e PD-së, gjatë takimeve të ndryshme aty.

Protesta e 13 maijt, pritet të nisë të shtunën në orën 12:00 dhe nuk dihet se sa do zgjasë.

Më shumë

spot_img