Hapësire reklamuese

Bota

“Duhet të paguaja borxhin”, kapet në “shtëpi bari” shqiptari në Britani

Shkruar nga Newsbomb
“Duhet të paguaja borxhin”, kapet në “shtëpi

Një 25-vjeçar shqiptar në Britani është dënuar me burg pasi është kapur në një “shtëpi bari”.

Bëhet me dije se shqiptari Radjon Hatia është arrestuar më 10 shkurt, pasi është kapur duke ruajtur një plantacion me kanabis, ndërsa sot është dënuar me 1 vit burg.

Në “shtëpinë e barit”, ku ai u arrestua u gjetën 145 bimë kanabisi dhe 233 fidanë. Vlera e tyre shkon deri në 182 mijë paund.

Ai u shpreh se në Britani kishte shkruar me kamion dhe se ishte i detyruar të bënte këtë punë për të shlyer borxhin. Shqiptari pasi të kryej dënimin do të dëbohet në Shqipëri pasi në Britani ëhstë i jashtëligjshëm.

 

Sondazh

Poll

Lexo gjithashtu

Hapësire reklamuese