Tirana
overcast clouds
10 ° C
10 °
10 °
87 %
0.5kmh
90 %
Hën
12 °
Mar
12 °
Mër
16 °
Enj
18 °
Pre
12 °
E hënë, 19 Prill, 2021
spot_img

‘Duhet të njihni Kosovën’, Vuçiç i përgjigjet kërkesës së Blinken: S’mund të poshtërohen serbët për stabilitetin e rajonit

spot_img
spot_img

Lajme të ngjashëm

Presidenti serb Aleksandër Vuçiç i është përgjigjur kërkesës së Sekretarit amerikan të Shtetit Anthony Blinken, i cili i kërkoi njohje reciproke me Kosovën.

Vuçiç ka thënë se nuk e di sesi mund të çojë në stabilitetin në rajon njohja e Kosovës. Gjithashtu presidenti serb ka shtuar se kjo është përgjigjja që do të japë gjithmonë, shkruajnë mediet në Kosovë.

“Nëse dikush mendon se stabiliteti i Ballkanit Perëndimor do të ndërtohet në mënyrë që serbët të poshtërohen, kjo nuk do të jetë e mundur”, ka deklaruar Vuçiç.

Këtë prag-zgjedhjesh, kemi hapur sondazhin për të parë se ku është mbështetja juaj ndaj partive dhe kandidatëve përkatës. Klikoni këtu për të votuar dhe për të aksesuar statistikat e deritanishme.

spot_img

Më shumë

PËRGJIGJU

Ju lutemi shkruani komentin tuaj!
Ju lutem shkruani emrin tuaj këtu

Lajmet e fundit

spot_img