Tirana
clear sky
9.5 ° C
9.5 °
9.5 °
87 %
0.5kmh
0 %
Hën
20 °
Mar
20 °
Mër
16 °
Enj
20 °
Pre
21 °
E hënë, 25 Tetor, 2021
spot_img

Duhej të ishte në arrest shtëpiak, shqiptari kapet duke vjedhur në një supermarket në Itali

spot_img
spot_img

Lajme të ngjashëm

Autoritetet policore në Livorno të Italisë kanë arrestuar një shqiptar teksa po vidhte në një supermarket.

Arrestimi 25-vjeçarit ndodhi pasi policia italiane mori një telefonate vjedhjen që ishte duke ndodhur.

Aiu dërguan në Komisariatin e Policisë dhe u identifikuan plotësisht me anë të anketave fotodaktiloskopike të kryera nga Policia Shkencore.

Hetimet më të thella zbuluan se 25-vjeçari duhej të ishte në Livorno nën arrest shtëpie me një byzylyk elektronik, siç ishte urdhëruar nga Gjykata e Livornos më 14/7/2021.

Por i riu shqiptar kishte prerë bylizikun dhe kishte ikur duke shkelur urdhërin për arrest shtëpie. Ai u denoncua për krimin e tentativës së vjedhjes dhe u shpall në arrest për krimin e evazionit.

Sipas urdhrit të Autoritetit Gjyqësor, personi i arrestuar u vendos të mbahet në dhomat e sigurisë të Shtabit të Policisë.

spot_imgspot_img

Më shumë

spot_imgspot_img
spot_img
spot_img
spot_img