Duçka jep dorëheqjen nga posti i zv/ministrit, Rama pranon kërkesën e tij

Publikuar tek: politike, më 20:52 09-09-2015 Duçka jep dorëheqjen nga posti i zv/ministrit, Rama pranon kërkesën e tij

Dorian Duçka, i cili ka mbajtur deri më tani postin e zëvendësministrit të Energjisë dhe Industrisë, i ka paraqitur kryeministrit Edi Rama kërkesën për dorëheqjen e tij.

Siç mëson Newsbomb.al, Duçka i ka dorëzuar kërkesën Ramës tre javë më parë, ndërsa është miratuar sot në mbledhjen e Këshillit të Ministrave. Ish-zv/ministri ka zgjedhur të largohet nga ky post për arsye personale pasi do të vazhdojë karrierën e tij profesionale jashtë vendit.

Më herët ka qenë Kryeministria ajo që ka njoftuar se kryeministri Edi Rama ka liruar nga detyra ish-zv/ministrin Duçka.

Sondazh

Article Logic
Execution time: 0.011319875717163
array(1) { ["section"]=> string(78) "ducka-jep-doreheqjen-nga-posti-i-zv-ministrit-rama-pranon-kerkesen-e-tij-20382" }