Tirana
overcast clouds
34.5 ° C
34.5 °
34.5 °
23 %
3.6kmh
90 %
Enj
34 °
Pre
32 °
Sht
35 °
Die
38 °
Hën
39 °
E enjte, 5 Gusht, 2021

Duan t’u marrin burimin e ujit, banorët e Lumasit ngrihen në protestë dhe përplasen me policinë, lëndohet një person

spot_img
spot_img
spot_img

Lajme të ngjashëm

Banorët e Kuçovës janë ngritur në protestë në lidhje me projektin që po zhvillohet për ujin e burimit të Sinecit.

Gjatë protestës ata janë përplasur edhe me efektivët e policisë. Banorët pretendojnë se projekti është bërë pa u konsultuar me ta.

Mësohet se nga përplasjet me policinë ka mbetur i lënduar 1 person, pasi banorët e Lumasit kanë bllokuar punën e mjeteve të firmës.

Pezullimi i punës ka bërë që banorët të përplasen fizikisht me policinë.

Më shumë

spot_img
spot_img
spot_img