Tirana
scattered clouds
17 ° C
17 °
17 °
72 %
2.1kmh
40 %
Enj
22 °
Pre
24 °
Sht
25 °
Die
27 °
Hën
21 °
E enjte, 6 Maj, 2021
spot_img

‘Dua një çokollatë të bardhë, më sillni një kafe’, kush është familja Meja që qarkullon kokainë në Santa Croce (EMRAT E ANËTARËVE)

spot_img

Lajme të ngjashëm

Një familje e tërë është vënë përgjim deri në kapjen e anëtarëve të saj, të cili prej vitesh kishin ngritur një treg kokaine në një zonë të Italisë. Qendra kryesore e tregtisë së drogës ishte Santa Croce.

Nga atje filluan hetimet e karabinierëve, pas një kontrolli në të cilin ishte gjetur një pistoletë e vjedhur në Luça. Gjatë telefonave, ata flisnin për çokollata ose porosisnin kafe, duke përdorur kështu një gjuhë të koduar.

Nën lupë, një grup shqiptarësh nga familja Meja që ka shtrirë ndikimin prej kohësh drejt Santa Croce sull’Arno ku ka menaxhuar dy bare.

Trembëdhjetë persona nën hetim, katër të arrestuar në veprim me kalimin e kohës. Masat e paraburgimit në burg u kryen, në fund të operacionit të quajtur “Zilja e Drogës” (nga tingulli i një zile që shpesh shfaqet në hetime) kundër Bledar Meja, 33 vjeç, me vendbanim në Santa Croce, Arben Ahmeti, 28-vjeç (tashmë në arrest shtëpie) gjithashtu banues në Santa Croce, dhe Orgest Gjergji, 30 vjeç, banues në La Scala di San Miniato.

Për dy të dyshuar të tjerë, që gjithashtu i përkisnin familjes Meja, gjykata e Pizës, pasi vlerësoi kërkesat e Prokurorit Publik, urdhëroi masën e ndalimit për të qëndruar në provincën e Pizës. Përveç rreth 50 mijë eurove, një pistoletë dhe municion u sekuestruan gjithashtu gjatë operacionit.

Grupi i tregtarëve të drogës, sipas hetimeve dhe detajeve që dolën nga përgjimet, dorëzuan kokainë dhe hashash (madje edhe në shtëpi). Dorëzimet ndodhën gjithashtu pranë lokaleve në rreth, si në Santa Croce dhe Castelfranco, ose në makinë parqe, supermarkete, shkruajnë mediat italiane.

spot_img

Më shumë

PËRGJIGJU

Ju lutemi shkruani komentin tuaj!
Ju lutem shkruani emrin tuaj këtu

Lajmet e fundit

spot_img
spot_img
spot_img
spot_img