Hapësire reklamuese

Showbiz & Lifestyle

Dua Lipa tregon se çfarë pëlqen te gratë shqiptare

Shkruar nga Newsbomb
Dua Lipa tregon se çfarë pëlqen te gratë shqiptare

Dua Lipa ka dhënë një intervistë për  revistën “ELLE”. Teksa flet për kujdesin ndaj vetes, librat dhe standardet e bukurisë në Kosovë, ajo tha se tipari më i bukur që ka marrë nga vendlindja e saj është vetëbesimi.

Pjesë nga intervista

Jeni rritur në Kosovë – a ka ndonjë trend të bukurisë specifike për zonën që keni mbajtur me vete deri më sot?

Nuk do të thosha domosdoshmërisht se ekziston një trend i bukurisë, por gjëja që më duket më fuqizuese tek gratë kosovare është vetëbesimi i tyre.

Ju udhëtoni shumë. A mund të ndani me ne gjërat thelbësore të bukurisë që duhet të keni në çdo kohë?

SPF nuk është e rëndësishme nëse do të shkoni në një vend me diell. Gjithmonë e shoh që lëkura ime ka nevojë për një dashuri shtesë kur udhëtoj, kështu që mbaj në dorë shumë produkte thellësisht hidratuese. Më pëlqen një maskë buzësh super hidratuese gjatë dhe pas një fluturimi të gjatë.

Me të vërtetë ma ngrohu zemrën kur të pashë se ke hapur një klub librash. Si u ushqye dashuria juaj për leximin?

Gjithmonë e kam parë leximin si një mënyrë për të kuptuar më tej lidhjen dhe marrëdhëniet njerëzore, dhe arratisja që ofron leximi shërben vërtet si forma e tij e mirëqenies. Kur orari im bëhet i ngarkuar, e di se nëse arrij të marr një libër, mund të gjej një ndjenjë qetësie për një kohë.

Libre do të thotë i lirë - çfarë do të thotë liria për ju?

Liria për mua është forca për të përballuar sfida të reja dhe të qenit i hapur ndaj përvojave të reja duke qëndruar besnik ndaj asaj që jeni në thelbin tuaj.

Sondazh

Poll

Lexo gjithashtu

Hapësire reklamuese