Hapësire reklamuese

Foto e Ditës

Dua Lipa takon vajzën e Ismail Kadare

Shkruar nga Newsbomb
Dua Lipa takon vajzën e Ismail Kadare

Këngëtarja shqiptare me famë ndërkombëtare, Dua Lipa, s’nguron asnjëherë të tregojë se sa krenare është për origjinën e saj si dhe për të gjithë figurat e shquara të vendit tonë. Gjithashtu, më herët ajo ka zbuluar se është një fanse e “çmendur” librave të shkrimtarit të madh shqiptar, Ismail Kadare.

Madje, madje këngëtarja shqiptare ka postuar edhe në llogarinë e saj “Instagram”librat e Kadaresë, ku një prej tyre ka qenë edhe “Elegji për Kosovën” të cilin i ftoi të gjithë ndjekësit mos e humbasin për ta lexuar.

Së fundmi, Dua ka pasur mundësinë që të njihet dhe të takohet nga afër me një prej anëtarëve të familjes Kadare, pikërisht me vajzën e të madhit Ismail, Besiana Kadare.

Sondazh

Poll

Lexo gjithashtu

Hapësire reklamuese