Tirana
broken clouds
8.5 ° C
8.5 °
8.5 °
87 %
2.6kmh
75 %
Mar
9 °
Mër
10 °
Enj
14 °
Pre
15 °
Sht
10 °
E martë, 30 Nëntor, 2021
spot_img

Dua Lipa shkëlqen në AMA 2020, rrëmben çmimin për këngën më të mirë Pop/Rock (FOTO)

spot_img
spot_img

Lajme të ngjashëm

d713eb8fda4f8432a0757fc3146e7baa

Këngëtarja e njohur Dua Lipa ka shkëlqyer gjatë mbrëmjes së djeshme në American Music Awards 2020.

Lipa nuk mundi që të ishte e pranishme në Los Anxhelos për AMA, por ajo ndodhej në Londër dhe eci në tapetin e saj personal të kuq të Royal Albert Hall.

Ylli i hitit, “New Rules, arriti të rrëmbente çmimin për këngën më të mirë Pop/Rock “Don’t Start Now” dhe pas fitores interpreton hitin e saj  “Levitating”.

Për shkak të situatës së pandemisë së koronavirusit, këtë vit ceremonia u zhvillua në Teatrin Microsoft në Los Angeles.

Audienca ishte e kufizuar, pasi ishin marrë masa paraprake.

dua_performanca.jpg

spot_imgspot_img

Më shumë

spot_img
spot_img
spot_img
spot_img