Dua Lipa shkëlqen në AMA 2020, rrëmben çmimin për këngën më të mirë Pop/Rock (FOTO)

Publikuar tek: showbiz-lifestyle, më 13:05 23-11-2020 Dua Lipa shkëlqen në AMA 2020, rrëmben çmimin për këngën më të mirë Pop/Rock (FOTO)

Këngëtarja e njohur Dua Lipa ka shkëlqyer gjatë mbrëmjes së djeshme në American Music Awards 2020.

Lipa nuk mundi që të ishte e pranishme në Los Anxhelos për AMA, por ajo ndodhej në Londër dhe eci në tapetin e saj personal të kuq të Royal Albert Hall.

Ylli i hitit, "New Rules, arriti të rrëmbente çmimin për këngën më të mirë Pop/Rock "Don't Start Now" dhe pas fitores interpreton hitin e saj  “Levitating”.

Për shkak të situatës së pandemisë së koronavirusit, këtë vit ceremonia u zhvillua në Teatrin Microsoft në Los Angeles.

Audienca ishte e kufizuar, pasi ishin marrë masa paraprake.

dua_performanca.jpg

Sondazh

Më shumë në këtë kategori: « ‘Më latë beqare gjithë jetën’, aktorja u kërkon fëmijëve mos e thërrasin mami
»
Article Logic
Execution time: 0.013147115707397
array(1) { ["section"]=> string(87) "dua-lipa-shkelqen-ne-ama-2020-rremben-cmimin-per-kengen-me-te-mire-pop-rock-foto-228799" }