Hapësire reklamuese

Showbiz & Lifestyle

Dua Lipa po ndërton një vilë multi-milionëshe në Sarandë

Shkruar nga Newsbomb
Dua Lipa po ndërton një vilë multi-milionëshe në

Këngëtarja shqiptare me famë botërore, Dua Lipa është duke ndërtuar një shtëpi miliona dollarëshe në qytetin turistik të Sarandës.

Sipas gazetës amerikane “Page Six”, vila e Duas po ndërtohet përballë ishullit grek të Korfuzit dhe do të ketë pamje përrallore të detit Jon.

Dua Lipa e ka vizituar shpesh qytetin e Sarandës gjatë sezonit të verës, dhe mesa duket ajo është dashuruar me bukuritë natyrore dhe ujin e kristaltë të plazheve, sa që ka vendosur të ndërtojë një vilë luksoze aty.

Në 2021 ajo e vizitoi Sarandën me familjen dhe ish të dashurin e saj Anëar Hadid, si dhe drekoi me kryeministrin Edi Rama.

Prej disa muajsh, Dua gëzon edhe shtetësinë shqiptare, që iu akordua nga presidenti Bajram Begaj.

Sondazh

Poll

Lexo gjithashtu

Hapësire reklamuese