Hapësire reklamuese

Showbiz & Lifestyle

Dua Lipa mori nënshtetësi shqiptare, mediet ndërkombëtare jehonë lajmit

Shkruar nga Newsbomb

Këngëtarja shqiptare me famë botërore, Dua Lipa ditën e djeshme mori nënshtetësinë shqiptare.

Lajmi ka bërë jehonë në mediat ndërkombëtare. Mediet më të njohura si “The Guardian”, “Dailymail”, “Bloomberg”, etj,. kanë shkruar për nënshtetësi shqiptare të marrë nga Dua Lipa.

Ishte vetë këngëtarja që nuk hezitoi që lajmin ta ndajë edhe me miliona ndjekësit e vet në Instagram, duke publikuar fotografi nga ceremonia zyrtare e betimit të Duas në Tiranë, dhe lajmi menjëherë qarkulloi në të gjitha mediat.

Dua vet u shpreh se ishte shumë e lumtur dhe krenare, ndërsa sot nga kryeministri Edi Rama mori dhe pashaportën shqiptare.

 

Sondazh

Poll

Lexo gjithashtu

Hapësire reklamuese