Tirana
scattered clouds
18.5 ° C
18.5 °
18.5 °
82 %
1kmh
40 %
Mër
27 °
Enj
25 °
Pre
25 °
Sht
25 °
Die
18 °
E mërkurë, 29 Shtator, 2021
spot_img

Dua Lipa me familjen udhëtojnë drejt Krujës, vizitojnë Muzen Historik të qytetit (FOTO)

spot_img

Lajme të ngjashëm

Dua Lipa vizitoi ditën e djeshme Tiranën, ndërsa pas kryeqytetit ka udhëtuar drejt qytetit të Krujës.

Këngëtarja me famë botërore dhe familja e saj kanë vizituar Muzeun Historik dhe Etnografik të qytetit, i cili quhet ndryshe Muzeu Kombëtar Gjergj Kastrioti Skënderbeu. Përurimi i muzeut është bërë më 1 nëntor 1982 në kështjellën e Krujës.

“Kënaqësi që patëm si vizitore në Muzeun Gjergj Kastrioti Skënderbeu, Dua Lipa-n dhe familjen e saj”, shkruhet në faqen zyrtare të Muzeut të këtij qyteti.

220365802 333304038217431 6609284699479341294 n

Ylli i muzikës Pop mbërriti së bashku me familjen dje në Tiranë, ku u prit nga kryebashkiaku Erjon Veliaj dhe më pas inspektuan edhe punimet për rindërtimin e Kopshtit 42 në Tiranë, ku këngëtarja shqiptare do të mbulojë shpenzimet për mobilimin e kopshtit.

Më shumë

spot_img