Tirana
clear sky
20.5 ° C
20.5 °
20.5 °
73 %
1.5kmh
0 %
Hën
35 °
Mar
36 °
Mër
36 °
Enj
34 °
Pre
29 °
E hënë, 27 Qershor, 2022
spot_img

Dua Lipa dhe Rita Ora do të “ndezin” Tiranën, zbulohet kur do të vijnë këngëtaret në Shqipëri

spot_img
spot_img

Lajme të ngjashëm

Dy këngëtaret shqiptare me famë botërore, Dua Lipa dhe Rita Ora pritet që së shpejti të vijnë në Tiranë.

Ka qenë kryetari i Bashkisë së Tiranës, Erion Veliaj, i cili ka bërë me dije se pas finales së “Conference League”, kryeqyteti do të fillojë përgatitjet për të pritur dy artistet e mëdha të cilat do të mbajnë dy koncerte madhështore.  Koncerti i Ritës do të mbahet në fund të verës ndërsa i Duas në prag të festave të fundvitit.

albsig

spring

“Të gjithë duhet të gëzohemi kur Tiranës i vijnë aktivitete të tilla të mëdha. Me të mbyllur finale e 25 Majit, do të fillojmë përgatitjet për koncertin e madh të Rita Orës në fund të pushimeve, dhe të Dua Lipës pranë festave të fundvitit”, tha Veliaj për Top News.

spot_imgspot_img

Më shumë

spot_img
spot_img
spot_imgspot_img
spot_img
spot_img