Tirana
clear sky
15.5 ° C
15.5 °
15.5 °
94 %
2.1kmh
0 %
Mar
27 °
Mër
25 °
Enj
24 °
Pre
25 °
Sht
29 °
E martë, 21 Shtator, 2021
spot_img

Dua Lipa bën që Kosova të reklamohet në sheshin më të njohur të botës

spot_img

Lajme të ngjashëm

7c1db61cecd7829660c1c2d663d582c2

Dua Lipa është një ndër këngëtaret shqiptare me një sukses ndërkombëtar.

Ajo çdo ditë e  më shumë bën krenar të gjithë shqiptarët kudo ku ndodhen.

Së fundmi, ajo është nominuar në kategorinë për Artisten më të mirë të re dhe Vallëzimin më të mirë në cmimet ‘Grammy’. Eventi i madh do të mbahet me 10 shkurt në Los Angeles. Këto nominime bënë që Kosova të lexohet në sheshin më të njohur të botës, “Times Square”.

‘Artistja më e mirë e re 2019. Nga Kosova në Britani të Madhe, drejt nominimit për artisten më të mirë të re. Dua Lipa’, shkruhet në posterin e vendosur në New York.

Këtë lajm të ditur e ka bërë vetë këngëtarja nëpërmjet një statusi në rrjetin social ‘Instagram’.

Screenshot_6.png

Screenshot_7.png

Më shumë

spot_img