Tirana
broken clouds
18.5 ° C
18.5 °
18.5 °
100 %
1kmh
75 %
Die
28 °
Hën
27 °
Mar
26 °
Mër
25 °
Enj
24 °
E diel, 19 Shtator, 2021
spot_img

Drogë në burgun e Drenovës, shkarkohet shefi i policisë dhe 7 punonjës

spot_img

Lajme të ngjashëm

Skandal në burgun e Drenovës, futet drogë brenda ambienteve, lumë shkarkimesh.

Shkarkohen nga puna shefi i policisë së burgut Adriatik Parizi në Burgun e Drenovës  dhe 7 efektivë të tjerë. Sipas burimeve të policisë, dyshohet se brenda burgut u futën 12 gram heroinë ndërsa punonjësit kanë shërbyer si ndërmjetës për ta futur drogën brenda në burg tek të burgosurit.

Sipas  drejtorit të këtij burgu Robert Kodra, lënda narkotike ishte fshehur në një ambjent brenda por pa arritur të futej ne regjimin e burgut ku janë të denuarit. Në bazë tëinformacioneve të siguruara, ka shkuar më tej Kodra, është bërë e mundur zbulimi i sasisë së lendes narkotike e cila ishte e mbështjellë me qese plasmasi pa arritur të futej ne dhomat e të burgosurve. Prokuroria ka shoqëruar disa policë të cilëve pasi u janë marrë shenjat e gishtave janë lënë të lirë. “Për momentin nuk ka asnjë tëndaluar”, tha më tej drejtori i burgut të sigurise së lartë të Drenovës.

Duhet thënë se ky nuk është rasti i parë i tentativës për të futur lëndë narkotike në këtë vend dënimi për persona me rrezikshmëri të lartë.

Lexo edhe:

Nuk ka lajme të lidhura për këtë lajm

Më shumë

spot_img