Tirana
clear sky
0.5 ° C
0.5 °
0.5 °
86 %
2.1kmh
0 %
Mër
10 °
Enj
13 °
Pre
15 °
Sht
10 °
Die
7 °
E mërkurë, 1 Dhjetor, 2021
spot_img

Drogë në “airbag-un” e makinës, arrestohen dy shqiptarë në Itali, iu sekuestrohet armë dhe kokainë (VIDEO)

spot_img
spot_img

Lajme të ngjashëm

Poicia italiane ka vënë në pranga dy shqiptarë përkatësisht 35 vjeç dhe 28 vjeç, të cilët u kapën me rreth 20 kg kokainë nga policia e Padovës.  

Karabinieret i ndoqën në rrugën Configliachi, jo shumë larg Prato della Valle, ku dy të rinjtë ishin në një makinë dhe njëri nga të dy hyri në një ndërtesë dhe u largua pak më vonë me një qese të rëndë.

Shoferi u përpoq të ikte në këmbë duke u futur fshehurazi në një ndërtesë, por të dy u kapën dhe u dërguan në komisariat.

Gjatë kontrollit policia gjeti në vendin e airbagut në anën e pasagjerit, gjysmë kilogram marihuanë. Ndërsa gjatë kontrollit në banesën e tyre dhe gjetën dhe sekuestruan 5.5 kilogram kokainë, 5 kg marihuane dhe gati 10 kilogram hashash së bashku me një armë.

spot_imgspot_img

Më shumë

spot_img
spot_img
spot_img
spot_img