Tirana
clear sky
21.5 ° C
21.5 °
21.5 °
88 %
1kmh
0 %
Enj
38 °
Pre
39 °
Sht
32 °
Die
32 °
Hën
31 °
E enjte, 18 Gusht, 2022
spot_img

Drogë me thasë, goditet grupi kriminal shqiptar, plagoset efektivi i policisë

spot_img

Lajme të ngjashëm

Policia e Kosovës ditën e sotme ka mbajtur një konferencë pas një operacioni të zhvilluar në Konushefc të Podujevës.

Drejtori i Drejtorisë së Narkotikëve, Major Reshat Murseli,  bëri me dije se aksioni është koduar me emrin “Kamera”, teksa i njëjti aksion është zhvilluar pas hetimeve të ndërmarra disa muaj, i koordinuar me Prokurorinë e Prizrenit dhe me Prokurorinë e Prishtinës.

albsig

Sipas policisë aksioni ka nisur mbrëmë rreth orës 20:20 ku autoritetet i kanë dhënë urdhër automjetit i cili dyshohej se transportonte lëndë narkotike që të ndalonte, por  sipas Major Reshatit, të dyshuarit nuk kanë ndaluar.

Gjatë ikjes, automjeti ka goditur një officer policie, i cili ka pësuar lendime të lehta trupore, ndërkohë që efektivët e policisë kanë hapur zjarr.

“Ndërsa vetura është ndaluar i dyshuari braktis veturën dhe arrin të arratiset në këmbë në drejtim të panjohur. Në veturë brenda saj policia ka gjetur 34 paketime me marihuanë me peshë mbi 91 kilogramë”, tha policia.

spot_imgspot_img

Më shumë

spot_img
spot_img
spot_img
spot_img