Tirana
clear sky
20.5 ° C
20.5 °
20.5 °
73 %
1.5kmh
0 %
Hën
35 °
Mar
36 °
Mër
36 °
Enj
34 °
Pre
29 °
E hënë, 27 Qershor, 2022
spot_img

Drogë, grabitje dhe zhvatje, goditet grupi kriminal në Itali, arrestohen 30 persona, mes tyre një shqiptar

spot_img
spot_img

Lajme të ngjashëm

Policia italiane ka shkatërruar një bandë prej 30 vetash, të cilët akuzohen për vepra të ndryshme penale.

Bëhet me dije se grupi kriminal ishte i përbërë nga 29 italianë dhe një shqiptar i moshës 33-vjeçare. Personat në fjalë akuzohen për trafik droge, grabitje, zhvatje, vjedhje, marrje mallrash të vjedhura dhe pastrim parash.

albsig

spring

Bëhet me dije se nga ky operacion janë sekuestruar edhe 58 kg lëndë narkotike, hashash dhe kokainë, mitraloz Skorpion (me silenciator), 4 pistoleta të kalibrave të ndryshëm dhe municione përkatëse, 1 silenciator i bërë vetë dhe para të gatshme për rreth 440 mijë euro.

spot_imgspot_img

Më shumë

spot_img
spot_img
spot_imgspot_img
spot_img
spot_img