Tirana
scattered clouds
7.5 ° C
7.5 °
7.5 °
81 %
1.5kmh
40 %
Hën
7 °
Mar
10 °
Mër
10 °
Enj
10 °
Pre
8 °
E hënë, 17 Janar, 2022
spot_img

Drogë dhe armë, arrestohet 27- vjeçarja që drejtonte bandën e trafikut në Brazil, e reja po pushonte në vendin luksoz

spot_img
spot_img
spot_img

Lajme të ngjashëm

Një 27-vjeçare braziliane, e njohur si një nga krerët e një karteli droge në Brazil është arrestuar nga policia.

E reja, Valeska Pereira Monteiro u kap teksa kishte shkuar për pushime luksoze, ndërsa dyshohet se kontrollonte financat e një fraksioni kriminal.

Ajo njihej me nofkën “Madhëria e saj”, e cila u arrestua pasi ishte pjesë e një operacioni anti-drogë.

Sipas medieve të huaja, policia zbuloi vitin e kaluar se ajo ishte duke bërë llogari për bandën kriminale me bazë në Rio de Janeiro. 27 vjeçarja akuzohet për vjedhje e trafik droge.

Gjatë operacionit policia i ka sekuestruar dy pistoleta, si dhe municion luftarak.

spot_imgspot_img

Më shumë

spot_img
spot_img
spot_img
spot_img