Tirana
clear sky
18.5 ° C
18.5 °
18.5 °
82 %
1kmh
0 %
Mër
35 °
Enj
34 °
Pre
32 °
Sht
31 °
Die
27 °
E mërkurë, 10 Gusht, 2022
spot_img

Droga në autobusin e FRESSH, Basha i përgjigjet Ramës: Askush nuk gëzon nga kjo ngjarje

spot_img

Lajme të ngjashëm

Reagon Rama: Sulm baltosës ndaj FRESSH-it

Kryeministri Edi Rama ka reaguar për lajmin e drogës së gjetur në autobusin me të cilin udhëtonin të rinjtë e FRESSH dhe deklaratat e bëra nga të rinjtë e FRPD-së dhe eksponentë të PD-së.

albsig

Duke e konsideruar si një sulm baltosës ndaj të rinjve socialist, Rama shkruan: “Kur mendon se horrllëku i baltës s’ka ku shkon më tutje, ka prapë edhe më tutje!… Sulmi i baltës sot ndaj Fresshit shembulli më i freskët!”

Ish-kryeministri Sali Berisha dhe kreu i FRPD-së Belind Këlliçi reaguan pas lajmit duke akuzuar për ngjarjen nënkryetarin Artur Micko.

Postimi i Berishës:

Kjo eshte Shqiperia e gjenerates tjeter socialiste kanabiste e narkomanit Edi Rama!

Autobuzi me 40 rinj te partise kanabiste gjendet plot “mall” ne doganat turke. Trafikun e udhehiqte nenkryetari i FRESSH, Micko!

Te dashur miq, mediat e vendit dhe ato te huaja njoftojne skandalin e radhes te partise kanabiste. Ato njoftojne lajmin trondites se autobuzi me 40 anetare te zgjedhur te FRESSH-it, qe po shkonin ne nje udhetim turistik te organizuar ne Turqi u ndalua nga doganat turke pasi bagazhet dhe jo vetem bagazhet e turisteve kanabist, ishin plot me “mall”.

Per te udhehequr trafikun, Edvin Kristaq Rama kishte ngarkuar direkt me te besuarin e tij ne FRESSH, nenkryetarin e FRESSH-it njekohesisht Drejtorin e Sherbimit Kombetar te Punesimit, Artur Micko, djalin e Gjykatesit te Kostandinit te partise, qe si xhelat i 5 viktimave, me urdher te Rames nuk mori denim te perjetshem.

Ky eshte skandali i radhes, kjo eshte Shqipria e gjenerates tjeter socialiste e narkomanit Edi Rama!

spot_imgspot_img

Më shumë

spot_img
spot_img
spot_img
spot_img