Tirana
broken clouds
22.5 ° C
22.5 °
22.5 °
64 %
1.5kmh
75 %
Mër
35 °
Enj
34 °
Pre
32 °
Sht
31 °
Die
23 °
E martë, 9 Gusht, 2022
spot_img

Dritan Rreshka në sitën e VETTINGUT, Prokurori deklarim të pasaktë të pasurisë, në hetim personat e afërt me të

spot_img

Lajme të ngjashëm

Prokurori i ri i Tiranës, Dritan Rreshka, i emëruar pak kohë më parë nga kryeprokurorja, Arta Marku, po përballet me Komisionin e Pavarur të Kualifikimit (KPK).

albsig

Sakaq, komisioni ka lexuar raportin paraprak sipas të cilit, Dritan Rreshka ka bërë deklarim të pasaktë pasurie. Sipas KPK është duke u hetuar pasuria e personave të afërt me Rreshkën.

Drejtuesi i Komanduar në Prokurorinë e Përgjithshme  zotëron dy katet e një banese të ndërtuar me të ardhurat nga puna dhe nga emigracioni. Mirëpo, sipas raportit të KPK, për këtë ka mospërputhje të sipërfaqes me vlerën. Rreshka nga ana tjetër deklaron të ardhura nga emigracioni 2. 8 mln lekë dhe ka paraqitur shpjegime dhe prova që po vlerësohen nga komisioni i përbërë nga Etleda Çiftja, Xhensila Pine dhe Valbona Sanxhaktari.

Mbetet për t’u parë nëse i zgjedhuri i Arta Markut do e kalojë vettingun.

spot_imgspot_img

Më shumë

spot_img
spot_img
spot_img
spot_img