Tirana
light rain
14.5 ° C
14.5 °
14.5 °
72 %
2.6kmh
75 %
Enj
14 °
Pre
18 °
Sht
15 °
Die
15 °
Hën
13 °
E enjte, 8 Dhjetor, 2022

Dritan Abazoviç shpall fitoren dhe feston me fishkzjarre: Omer Bajraktari, kryetari i ri i Ulqinit

spot_img

Lajme të ngjashëm

Dritan Abazoviç, lideri i partisë URA në Mal të zi, ka shpallur fitoren e zgjedhjeve në komunën e Ulqinit. Sipas tij, koalicioni “Për një fillim të ri” (URA, PD, SD, SDP dhe AA), ka fituar 15 mandate në zgjedhjet lokale në Ulqin.

“Fitore bindëse. Ne fituam 43%. Omer Bajraktari i jonë do të jetë kryetari i ri i Ulqinit”, shkruan Abazoviç në rrjetet sociale.

Ai ka publikuar video nga festa me fishekzjarre në rrugët e Ulqinit, ndërkohë që pritet që në 2 javët e ardhshme ai të votohet si kryeministri i ri i Malit të Zi.

Më shumë




spot_img








spot_img