Tirana
clear sky
32.5 ° C
32.5 °
32.5 °
27 %
1.5kmh
0 %
Enj
31 °
Pre
30 °
Sht
29 °
Die
29 °
Hën
28 °
E enjte, 16 Shtator, 2021

Dridhet toka greke, dy tërmete njëri pas tjetrit traumatizojnë turistët në ishullin Kos

spot_img

Lajme të ngjashëm

Dy tronditje të forta kanë goditur ishullin grek të Kosit brenda pak minutave, duke tronditur banorë dhe turistët e shumtë që kanë pushtuar ishullin në këtë periudhë.

Sipas Institutit Gjeodinamik të Athinës dridhja e parë ka qenë me magnitudë 4,4 ballë e shkallës rihter, më pas u ndoq nga një goditje me magnitudë 4.6 me 16 minuta më vonë.

Goditja e parë ishte më afër me ishullin, 13 milje në verilindje të tij dhe në një thellësi prej 6 miljesh, ndërsa e dyta më larg, por më ne sipërfaqe. 

Deri tani nuk raportohet viktima apo të plagosur, vetëm dëme materiale. 

Lexo edhe:

Nuk ka lajme të lidhura për këtë lajm

Më shumë

spot_img