Tirana
clear sky
18.5 ° C
18.5 °
18.5 °
82 %
1kmh
0 %
Sht
33 °
Die
36 °
Hën
37 °
Mar
39 °
Mër
40 °
E shtunë, 24 Korrik, 2021

‘Dridhet’ jugu, tërmeti ndihet në Berat, Fier dhe gjithë zonën bregdetare; Banorët: Zgjati shumë

spot_img
spot_img

Lajme të ngjashëm

74205e958fa592a77d0fe43b7a714efc

Një tërmet me magnitudë 4.0 ka lëkundur pak më parë jugun e vendit.

Mësohet se lëkundjet janë ndjerë në Berat, Fier, Vlorë, Himarë, Gjirokastër dhe disa qytete të tjera. Qendra Europiane për tërmetet (EMSC), fillimisht ka raportuar për tërmet në detin Adriatik, por pas përditësimeve, pak minuta më parë, ka bërë me dije se epiqendra ka qenë Vlora.

Banorët e këtyre zonave shkruajnë se tërmeti ka qenë i fortë dhe ka zgjatur shumë. Sipas IGJEUM n Shqipëri, tërmeti ka qenë me magnitudë 4.2 dhe me epiqendër Borshin, Himarë.

“U ndje fort në Himarë, kati 5”

“Shume i forte, Gjirkoastër”

“U ndjen ne Berat , kati 5. Zgjati goxha!”

“U ndje ne Vlore pak”

Më shumë

spot_img
spot_img