Tirana
clear sky
37.5 ° C
37.5 °
37.5 °
20 %
2.1kmh
0 %
Pre
36 °
Sht
34 °
Die
34 °
Hën
35 °
Mar
36 °
E premte, 25 Qershor, 2021
spot_imgspot_img

Drejtoria e Hidrakarbureve me Bankers Petroleum inspektojnë procesin e Sondës së Shërbimit në pusin 5124 (FOTO)

spot_img
spot_img

Lajme të ngjashëm

Drejtoria e Marrëveshjeve Hidrokarbure vijon bashkëpunimin dhe monitorimin e Kompanive Koncensionare në vend.

Sot u zhvillua një inspektim nga ana e Drejtorisë së Marrëveshjeve Hidrokarbure me pjesëmarrjen e Drejtoreshës së Drejtorisë, Shefave të Sektorëve të kësaj drejtorie, inxhinierave të Supervizimit si dhe përfaqësuesve të Bankers Petroleum (supervizorit të Sondës dhe Shefit të Sigurisë).

Ky inspektim dhe diskutim u zhvillua gjatë një procesi të Sondës së Shërbimit nr.51 në pusin 5124 – L2. U zhvilluan diskutime me drejtoreshën e Marrëveshjeve Hidrokarbure, Shefin e Monitorimit, Shefin e Auditit të Albpetrol sh.a dhe përfaqësuesit e Kompanisë “Bankers Petroleum Albania” Ltd.

Specialistët e Sektorit të Monitorim Supervizimit janë çdo ditë në terren pranë kompanive koncesionare në Monitorim të gjithë proceseve që kryhen në Vendburimet që ata operojnë.

Më shumë

Lajmet e fundit

spot_img
spot_img
spot_img
spot_img