Tirana
clear sky
29.5 ° C
29.5 °
29.5 °
37 %
7.2kmh
0 %
Pre
28 °
Sht
34 °
Die
36 °
Hën
38 °
Mar
40 °
E premte, 23 Korrik, 2021

Drejtoria Detare: Nga mesnata e sotme moti do përkeqësohet, deri më 23 Janar

spot_img
spot_img

Lajme të ngjashëm

18906c59028e00ba7c3a2340c0bd110f

Drejtoria e Përgjithshme Detare njofton se nga mesnata e sotme moti do të përkeqësohet, deri më datë 23 Janar.

Në njoftim bëhet me dije se bregdeti do të përfshihet nga erë e fortë me shpejtësi 30 milje në orë, dhe do të ketë dallgë deri në 3 metra.

“Duke filluar nga mesnata e ditës së sotme deri  në mesnatën e datës 23 Janar,moti do të përkeqësohet. Bregdeti ynë do të përfshihet nga era me drejtim jug me shpejtësi deri në 30 milje/orë dhe lartësia e dallgës deri në 3 m.

Moti i përkeqësuar do të shtrihet në gjithë bregdetin tonë.

Me qëllim parandalimin e çdo situate të papritur për shkak të kushteve atmosferike kërkojmë bashkëpunimin e të gjithë subjekteve që ushtrojnë veprimtari në fushën e detarisë, për të marrë të gjitha masat e nevojshme për sigurimin e mjeteve në port dhe rritje e gadishmerisë së ekuipazhit në mjetet lundruese”, njofton Drejtoria Detare.

141106697_1316098212082981_9046456860188653308_n.jpg
140923881_1316098218749647_7285643538704890215_n.jpg

Më shumë

spot_img
spot_img