Tirana
clear sky
20.5 ° C
20.5 °
20.5 °
49 %
1kmh
0 %
Sht
27 °
Die
27 °
Hën
27 °
Mar
29 °
Mër
30 °
E shtunë, 21 Maj, 2022
spot_img

Drejtori i Tony Blair publikon videon dhe mbështet Edi Ramën: Tre fitore radhë, një arritje fantastike! Sikur ne në Angli të kishim një Kryeministër si ti

spot_img
spot_img

Lajme të ngjashëm

Alastair Campbell, shkrimtar, aktivist dhe gazetar i njohur britanik, shpreh hapur mbëhstetjen e tij për kryeministrin e Shqipërisë Edi Rama. Përmes një shënimi, Campbell, thotë se tre fitore radhë për Edi Ramaën, do të jenë një arritje fantastike.

“Suksese Edi Rama në zgjedhjet e të Dielës në Shqipëri – uroj që ne në Mbretërinë e Bashkuar të kishim një Kryeministër me gjysmën e zgjuarsisë, kulturës, ndershmërisë dhe aftësive tuaja. Tri fitore zgjedhore me radhë do të ishin një arritje fantastike. Dhe tubimet e fushatës suaj të distancuar nga shoqëria kanë qenë mahnitëse”, shkruan gazetari britanik në Tëitter dhe ndan pamjet e fushatës së Ramës dje në Vlorë.

Alastair Campbell ka punuar si zëdhënës i fushatës së ish-kryeministrit të Britanisë Tony Blair, drejtor i fushatës (1994-1997), më pas si Sekretar i “Downing Street”, dhe si zëdhënës zyrtar i Kryeministrit Tony Blair (1997-2000). Campbell më pas u bë Drejtori i Komunikimit i “Downing Street” dhe zëdhënës i Partisë së Punës (2000–2003). Ai u kthye si drejtor fushate për fitoren e tretë të zgjedhjeve të Bler në 2005.

spot_imgspot_img

Më shumë

spot_img
RingRing
spot_img
spot_img
spot_imgspot_img
spot_img