Tirana
clear sky
14.5 ° C
14.5 °
14.5 °
51 %
3.1kmh
0 %
Mar
25 °
Mër
26 °
Enj
27 °
Pre
27 °
Sht
29 °
E martë, 15 Qershor, 2021
spot_imgspot_img

Drejtori i “Shefqet Ndroqit” tregon sëmundjet bashkëshoqëruese të Guljelm Radojës: Kishte hipertension, në fillim pati përmirësim por më pas…

spot_img
spot_img

Lajme të ngjashëm

Drejtori i spitalit “Shefqet Ndroqi”, Perlat Kapisyzi, ka folur mbrëmjen e sotme për ndarjen nga jeta të aktorit të madh Guljelm Radoja.

Ai tha se aktori vuante nga hipertensioni, ndërsa shtoi se Radoja ishte edhe pak mbipeshë, duke thënë se këta janë faktorë risku që ndihmojnë virusin të vrasë më shpesh.

“Pati përmirësim, por më pas lajmëruan dhe thanë që do e intubonin. Kishte hipertension, që është faktor risku dhe ishte pak mbipeshë. Por në botë ka patur edhe raste që kanë qenë shumë të rinj, pa sëmundje shoqëruese që kanë humbur jetën sepse e kanë kapur vonë virusin”, tha Kapisyzi.


Më shumë

Lajmet e fundit

spot_imgspot_img
spot_img
spot_img
spot_img