Tirana
broken clouds
12.5 ° C
12.5 °
12.5 °
44 %
5.1kmh
75 %
Enj
11 °
Pre
7 °
Sht
5 °
Die
5 °
Hën
3 °
E enjte, 20 Janar, 2022

Drejtori i Rrugëve: Kemi zhbllokuar akset e mbuluara me borë, hodhëm kripë, por ja si është situata (FOTOT)

spot_img
spot_img
spot_img

Lajme të ngjashëm

8aabfa7104eeb16b3492d755f3c4b2a4

Mëngjesin e sotëm veriu është zgjuar i zbardhur nga reshjet e borës.

Drejtori i Autoritetit Rrugor Zyrtar Ergys Verdho bën me dije se gjatë mensantës ka rënë deborë në Në Dibër, Tropojë, Peshkopi, Pukë, Kukës, Shkodër e pjesërisht në Lezhë.

Verdho bën me dije se nga ana e kontraktorëve vijon puna për shpëndarjen e kripës dhe pastrimin me borëpastrueset në të gjitha segmentet rrugore për sigurimin e kalueshmerisë normale në të gjithe akset.

Ndërkaq ai u bën apel përdoruesve të mjeteve të lëvizin me kujdes, duke respektuar sinjalistikën rrugore të ulin shpejtësinë.

“Reshje bore në veri. Në Dibër, Tropojë, Peshkopi, Pukë, Kukës, Shkodër e pjesërisht në Lezhë.

Nga ana e kontraktorëve është punuar dhe po punohet për shpëndarjen e kripës dhe pastrimin me borëpastrueset për sigurimin e kalueshmerisë normale në të gjithe akset.

Në të gjitha segmentet rrugore, me gjithë reshjet e borës që vazhdojnë, po punohet nga kontraktorët dhe qarkullimi kryhet normalisht.

Në këtë situatë rekomandohet që përdoruesit e mjeteve të lëvizin me kujdes, duke respektuar sinjalistikën rrugore të ulin shpejtësinë për shkak të ngricave dhe lagështirës në rrugë”, shkruan Verdho.

91776624_10217474151178875_6988375367887093760_o.jpg

91567196_10217474150778865_2693242689876393984_o.jpg

 

91859997_10217474150338854_3410148314413268992_o.jpg

91334330_10217474149858842_4989376397236502528_o.jpg

 

 

92039387_10217474148658812_8168063499524636672_o.jpg

92169089_10217474148178800_8774541537741635584_o.jpg

91266239_10217474147778790_4540412573748559872_o.jpg

91850813_10217474147378780_7535424093953196032_o.jpg

spot_imgspot_img

Më shumë

spot_imgspot_img
spot_img
spot_img
spot_img
spot_img